Avižadrebis / XUL
Avižadrebis - tai XUL spiningavimo rūšis, kuomet spiningaujama labai lengvais įrankiais ir naudojami labai maži svoriai bei patys mažiausi dirbtiniai masalai. Ši spiningavimo rūšis ypatinga tuo, kad tikslas dažniausiai yra balta (taiki), o ne plėšri žuvis. Dažniausias laimikis spiningaujant tokių būdu yra stovinčiame vandenyje yra raudė, upėse pavasarį ir rudenį puikiai kimba žiobriai. Geidžiamiausias avižadrebininko laimikis ko gero yra karšis, liaunu spiningu kurį pagauti yra labai smagu. Be abejonės pačių mažiausių masalų neatsisako ir ešerys, plakis, kuoja, šapalas ar pugžlys.
XUL spiningas avižadrebiui
Avižadrebiui naudojamas pats liauniausias XUL spiningas, kurio užmetimo testai yra iki max 3g. Nors dauguma patyrusių avižadrebininkų, sakytų, kad spiningas turi būti iki 1,5g, o 3g tai jau nano džigas (nano jig). Su tuo sunku ginčytis, tačiau pradedančiajam žvejui užteks ir vieno spiningo abiem būdams, kurie viski yra persipynę ir sunku nustatyti kur yra riba tarp jų. Klausite kokia turi būti apatinė spiningo užmetimo testo riba? Tai nėra svarbu, nes gamintojo užrašas tai tik skaičiai, kurie nėra kažkaip išmatuoti, taigi geriau orientuotis žiūrint į viršutinę ribą. Ji dažniau atitinka realybę, negu apatinė, tą galime garantuoti.
Spiningo ilgis taipogi yra diskutuotinas , vieniems viskas puikiai gaunasi su ilgesniu, kitiems su trumpesniu, bet vienaip ar kitaip XUL spiningautojų pasirinkime vyrauja 1,7m-2,2m spiningai. Kuo trumpesnis spiningas, tuo jis bus lengvesnis ir jautresnis, tačiau ilgesnis toliau mes, lengviau bus valdyti masalą ir geriau amortizuos žuvies smūgius, o tai labai svarbu žvejojant labai plonais valais.
Valas avižadrebiui /XUL
Valas avižadrebiui ir nano džigui naudojamas dažniausiai pintas. Mono valas kelis metus buvo testuojamas prisiekusių entuziastų, tačiau absoliuti dauguma visgi šiuo metu renkasi pintą valą. Valo storis, čia viskas paprasta, kuo ploniau tuo smagesnė ir efektyvesnė žūklė. #0,1PE- #0.2Pe, populiariausi valų storiai gaudant drebinant avižą. Ir ne bet kokie. Tarkim Labai populiarus Varivas Light Game 0.2Pe gaudyti su 0,5g avižą yra gerokai per storas. Jis yra storintas ir labiau tinką nano džigui, nei avižadrebiui. Pasiteisinę valai yra DUEL, YGK, Gosen, Toray, Intech.
Ritė avižadrebiui /XUL/ Nano Jig
Ritės avižadrebiui privalo atitikti du kriterijus, pirma tai būti kaip įmanoma lengvesnė, bet ne dydžio sąskaita. Mažos 500 ritės, labai lėtai renka valą ir nuo mažo būgnelio valas slysta taip pat sunkiau. Taigi ritės geriausios 1000-2000 dydžio ir kad svertų ne daugiau 170g. Sunkesnės ritės gerokai apsunkins bendrą įrankio svori ir tirai nepadės pilnai pajusti žvejybos malonumą ir netgi trukdys išvirpinti masalą. Antras kriterijus, kad ritė susitvarkytų su plonu pintu valu. Anksčiau tokios ritės kainavo labai daug ir lengvą ritę galėjai įsigyti tik už gerokai daugiau nei 100eur, dabar jaugi 60 ar 70 eur užtenka įsigyti tinkamai ritei. Puikias ekonomines rites Gamina Bearking, Iron Wolf, na o prabangesnės yra Shimano Miravel, Vanford ar Vanquish.
Dirbtinis masalas avižadrebiui / nano jig
Avižadrebiui ar Nano džigui naudojami patys mažiaus 1-4cm masalai. Populiariausias dydis ko gero yra 2,5cm ilgio silikoniniai masaliukai, dažniausiai įimituojantys įvairias lervas. Taip pat kaip masalas dažnai naudojamas ir dirbtina uodo trūklio lerva. Kaip svoris dažniausiai naudojama labai mažas ir lengvas galvakablis, kuris primena tiesiog žieminę avižėlę, arba ir yra žieminė avižėlė. Jų svoris svyruoja nuo 0,,3 iki 2g. Taip pat populiaru yra naudoti pačius mažiausius vienšakius kabliukus #14-#10 dydžio ir lengviausias 0.5-2g volframines čeburaškas.
Kuo skiriasi avižadrebis nuo XUL/ Nano džigo?
Pabaigai aptarsime kuo gi skiriasi avižadrebis nuo nano džigo? Tai, kaip ir minėjome riba nėra tokia ir didelė, tiesiog avižadrebiu skaitomas spiningavimas, kuomet naudojamas ne didesnis nei 1,5g svoris ir žvejojama drebinant avižą viduriniame vandens sluoksnyje. Nano džigas dažniausiai įvardijamas kaip spiningavimas su max 3g svoriu ir gaudymas tiesiog džigaujant prie dugno ar netoli dugno daugiau ritės pagalba, o ne drebinant spiningą ir masalą tuo pačiu. Realiai tai niekas ne trukdo su tuo pačiu įrankiu žvejoti abiem būdais per daug to nesureikšminat. Juk žvejyba nėra tikslusis mokslas, o jos esmė gerai praleistas laikas, azartas, tobulėjimas ir džiaugsmo akimirkos užkibus laimikiui.
Pas mus viskas avižadrebiui ir nano jig yra fizinėje parduotuvėje Kaune, ir be abejo galite įsigyti internetu pigiau nei daugumoje kitų parduotuvių. Visuomet taikomos akcijos, geros kainos, ne reti pas mus išpardavimai ir visuomet platus asortimentas.
Avižadrebis - tai XUL spiningavimo rūšis, kuomet spiningaujama labai lengvais įrankiais ir naudojami labai maži svoriai bei patys mažiausi dirbtiniai masalai.