Teleskopinės meškerės
Teleskopinės meškerės – tai meškerykočiai, kurie sudaryti iš 3 ar daugiau dalių, kurios susistumia viena į kitą. Tokios meškerės būna labai įvairių tipų. Teleskopinė meškerė gali būti spiningas, plūdinė, dugninė, fideris, karpinė ar jūrinis surf kotas. Ko gero, tik muselinei žūklei nėra gaminami teleskopiniai kotai. Taipogi yra meškerių rūšių, kurios būna tik teleskopinės, tai – boloninės meškerės ir Pole „botai“ - meškerė be žiedelių ir ritės. Jos ir yra populiariausios, kalbant apie teleskopinį kotą. Mažiausiai populiarūs yra teleskopiniai fideriai ir teleskopinės karpinės meškerės.
Teleskopinė meškerė – jos privalumai ir trūkumai
Jei ieškote ne boloninės meškerės ar ne boto, tai turite pasirinkimą: pirkti teleskopinį ar suduriamą meškerykotį. Todėl verta pakalbėti apie pliusus ir minusus.
Privalumai:
Teleskopinio meškerykočio akivaizdus privalumas yra kompaktiškumas. Jis suskleistas yra gerokai trumpesnis už suduriamą meškerę. Suduriamo 2 dalių 3 metrų ilgumo spiningo transportavimo ilgis yra 1,55m. , o tokio pat suskleisto teleskopinio 3 metrų ilgio spiningo ilgis gali būti ir tik 50cm. Tai didelis privalumas keliautojams.
Kitas teleskopinės meškerės privalumas yra greitas paruošimas. Teleskopinės plūdinės meškerės pasibaigus žūklei nebūtina pilnai išrinkti. Galima palikti visą sistemą su plūde, valu ir kabliukais taip kaip žvejojate. Užtenka suskleisti meškerę ir saugiai įsegti kabliuką į rankeną. Su sudedamu iš trijų dalių meškerykočiu tai sunkiai pavyks nesupainiojant sistemos.
Kitas privalumas yra kaina. Teleskopiniai meškerykočiai yra pigesni.
Trūkumai:
Teleskopinės meškerės trūkumas yra didesnis meškerės svoris. Norite to ar nenorite, blanko diametras apačioje bus gerokai storesnis nei sudedamos meškerės, nes į jo vidų turi sutilpti visos likusios dalys.
Kitas aiškus trūkumas yra mažesnis jautrumas. Teleskopinis blankas su kiekviena dalimi praranda dalį jautrumo. Tai nėra labai svarbu plūdinei meškerei, tačiau ganėtinai svarbu spiningui.
Dar vienas didelis trūkumas yra balistinės teleskopinio blanko savybės. Teleskopinio blanko akcija yra pakankamai lėta ir jo maksimalus užmetimo nuotolis yra gerokai prastesnis negu sudedamos meškerės. Su sudedama tokio pat ilgio dugnine meškere numesite daugiau negu dvigubai toliau nei su teleskopine. Su plūdine ar spiningu taipogi tolimų metimų galite neplanuoti. Daugelis žvejų daro klaidą ir perka teleskopines meškeres mėtyti echolotui Deeper. Bet, deja, rezultate echolotą vos sugebama numesti 30 metrų.
Dar vienas minusas yra patvarumas. Teleskopinės meškerės turi didelį minusą, kad transportuojant labai lengvai lūžinėja jų pati viršūnėlė. Nepaisant, kad beveik visi teleskopai turi papildomas viršūnės apsaugas, jos pilnai neapsaugo. Tai ypač aktualu kalbant apie bolonines ir telematch meškeres. Jų viršūnėlės yra labai plonos ir tuo pačiu trapios.
Nuo ko priklauso teleskopinės meškerės kaina?
Kaina priklauso nuo ilgio ir kokybės. O kokybė priklauso nuo naudojamų medžiagų savikainos. Tiek blankas, tiek visa furnitūra gali būti pigi ir prastos kokybės, gali būti ir brangi. Jei reikėtų paminėti vieną gamintoją, kurio kainos ir kokybės santykis būtų geriausias, tai kalbant apie meškeres be žiedelių, būtų Golden Catch gaminiai. Kalbant apie plūdines meškeres su žiedeliais ir ritėmis, tai Siweida gaminiai. O geriausios kainos ir kokybės santykio spiningai yra japonų Shimano firmos. Jie daugelį metų lyderiauja šiame segmente.