Dugninė, plūdinė žvejyba
Taikios, dar vadinamos baltos, žuvies gaudymas plūdine meškere arba feederiu angliškai vadinamas Coarse fishing. Lietuvoje vieno žodžio apibūdinti ir apjungti šias dvi žvejybos rūšis nėra, tačiau jos yra labai glaudžiai susijusios ir dažnai priskiriamos vienai kategorijai. Taip yra todėl, kad naudojami tie patys aksesuarai, sėdima ant tokių pačių kėdžių ar platformų, panašiai ruošiami tie patys jaukai ir pats žūklės principas yra panašus, tik naudojami skirtingi meškerykočiai. Vieni skirti gaudyti su plūde, kiti su šėrykla. Kalbant apie tikslines žuvis, ši kategorija apima ir smulkiosios baltos žuvies, tokios kaip aukšlė, kuoja, plakiai, karšiai ir kt., žūklę ir stambesnių laimikių, tokių kaip karosų, lynų, plačiakakčių ar ūsorių, žūklę. Vienintelė karpių žūklė yra tiek populiari ir ištobulinta, kad jau priskiriama atskirai žūklės kategorijai.
Dugninė žūklė
Dugninė žvejyba – tai žvejyba naudojant įvairaus tipo šėryklas. Žvejojant naudojamos dugninės meškerės arba fideris. Klasikinės dugninės meškerės - tai dažniausiai galingos meškerės su didesniais žiedeliais ir stora galūne. Jos padedamos ant stovo ar kuoliukų ir kibimas stebimas pakabinus ant valo svingą ar beždžionėlę. Žvejojant dažniausiai naudojamos daugiau nei viena meškerė ir žvejojama nemėginant jaukintis vieno taško.
Žvejyba feederiu - tai žūklė dažniausiai su vienu meškerykočiu keičiamomis galūnėmis, kur kibimas matomas stebint liauną galūnėlę. Žvejybos principas yra jaukintis vieną tašką ir jauko pagalba stengtis gaudyti viename taške sukoncentruotą žuvį.
Plūdinė žūklė
Plūdinė žvejyba - tai žūklė naudojant plūdę. Žvejojama gali būti su įvairiomis plūdinėmis meškerėmis. Tiek su meškerėmis be ričių ir žiedelių, tiek ir su boloninėmis ar match tipo meškerėmis. Visi šie reikmenys su žvejyba siejami vienu mažu aksesuaru – plūde.