Apranga
Žvejybinė apranga
Sako, nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Kad šis teiginys būtų teisingas, žvejai aprangai skiria labai didelį dėmesį, nes dažnai labai sunku pasirinkti orą tomis dienomis, kada ketini žvejoti. O prasta žvejybinė apranga gali žūklę sugadinti labai greitai. Ir ne tik žiemą ar vasarą per lietų, bet ir pačiomis karščiausiomis vasaros dienomis. Apranga žvejybai gaminama visiems keturiems sezonams ir dažno žvejo drabužiai žvejybai kainuoja dvigubai daugiau nei visi likę jo rūbai.
Žieminė apranga žvejybai
Žiemos sezonas, ko gero, yra svarbiausias, ir čia rūbai žvejybai vaidina didžiausią reikšmę. Galima žūklėje jaustis labai komfortiškai, o galima ir prakaituoti, šlapti, šalti ar jaustis labai nepatogiai. Teisingai pasirinkti drabužiai žvejybai gali padėti ir nesuprakaituoti, ir nesušalti. Didžiausia klaida, kurią daro dažnas žvejas, tai yra medvilninių apatinių rūbų naudojimas žiemą. Medvilnė labai prastai išgarina drėgmę ir reikia jos vengti. Taip, medvilnė yra palyginti pigi ir lengvai prižiūrima, tačiau ji sulaiko prakaito drėgmę savyje ir komfortas suprakaitavus akimirksniu dingsta. Apatiniai rūbai gali būti iš merino vilnos, kuri neerzina odos, gerai šildo ir pakankamai gerai kvėpuoja, arba iš kokybiškos sintetikos. Kokį rinksitės antrą sluoksnį, mažiau svarbu, tačiau reikia, kad būtų šiltas ir netrikdytų judesių. Na, o pagrindinis drabužis, žinoma, yra kostiumas. Kostiumą rinktis reikia būtinai tik kvėpuojantį. Nekvėpuojantys kostiumai yra pigūs ir gali būti šilti, bet su jais nepavyks aktyviau žvejoti nesuprakaitavus. Geriausia rinktis bent jau šiek tiek kvėpuojančius kostiumus. 3000 ar 5000 kvėpavimas jau yra pakankamas žieminei žūklei. Vandens atsparumas taip pat yra privalumas, tačiau ne tiek svarbus, kaip kitais sezonais. Žiemą lietus nebūna stiprus, o ir storas kostiumas greitai nepermirks.
Rudeniniai ir pavasariniai drabužiai žvejybai
Ruduo ir pavasaris panašūs metų laikai savo šiluma, taigi ir apranga tinka daugiau mažiau ta pati. Dažniausiai naudojami drabužiai yra pirmo ir antro sluoksnio apatiniai bei membraninis kostiumas be pašiltinimo. Pirmas aprangos sluoksnis niekuo nesiskiria nuo žieminio. Termo rūbai turi būti arba merino vilnos, arba geros sintetikos, nes pigiausia sintetika labai greitai prasmirsta nuo prakaito ir tikrai nebūna malonu ją nešioti. Antras sluoksnis populiariausias yra iš mikroflyso, nes ši sintetika labai greitai garina ir yra patogi nešioti. Na, o jeigu rudenį su membraniniu kostiumu yra šalta, bet žieminį kostiumą dar nenorite nešioti, rinkitės primaloftinius apatinius rūbus. Jų kaina nėra maža, tačiau geresnės pašiltinamosios medžiagos už primaloftą kol kas nėra.
Pagrindinis sluoksnis rudenį ir pavasarį yra išorinis kostiumas. Jo paskirtis yra apsaugoti žveją nuo vėjo ir lietaus. Labai svarbu pasirinkti tinkamą kostiumą pagal savo poreikį. Pravartu žinoti, jeigu ieškote kostiumo, su kuriuo galite atstovėti pusę dienos rimtame lietuje ir likti sausiems, teks pakratyti piniginę. Atsparumas vandeniui tuomet turi būti 20 000mm. Visi kostiumai, kurių atsparumas vandeniui 8 000, 10 000 ar 12 000, pagelbės tik pirmus ar antrus metus. Vėliau, susilpnėjus gamykliniam impregnavimui, tokia membrana pati be pagalbos (impregnavimo) stipresnio lietaus nebeatlaiko. Nereikia pamiršti ir apie kvėpavimą, tačiau tai jau daugiau komforto klausimas. Skirtingai negu žiemą prie minuso, šiek tiek suprakaituoti rudenį ar pavasarį didelės tragedijos nėra. Labai geras kvėpavimas skaitosi 10 000 g/m2, tačiau ir 8 000 g/m2 ar 5000 g/m2 yra pakankama. Daugelis žvejų žiūri tik į membranos duomenis ir pagal tai internetu renkasi kostiumą, bet tai gali privesti prie ne visai vykusio pirkinio. Reikia atkreipti dėmesį ir į kitas kostiumo charakteristikas. Kostiumas gali būti visiškai bazinis, skirtas tik apsaugai nuo netikėto lietaus, o gali būti patogus, komfortiškas ir ilgaamžis.
Vasariniai rūbai žvejybai
Kalbant apie vasarinius rūbus, tai viskas, ko reikia žvejui, yra UV atspari apranga ir plonas membraninis bazinis kostiumas nuo lietaus. Dažniausiai žvejai perka UV marškinėlius ilgomis rankovėmis su kapišonu. Jie yra nepamainomas pagalbininkas karštomis saulėtomis dienomis. Tokie rūbai padeda išvengti perdegimų saulėje, saulės smūgio ir su jais daug lengviau ištverti kaitrą. Vasarą taip pat pravartu turėti krepšyje ar kuprinėje plonytį bazinį kostiumą nuo lietaus, kuris užima labai nedaug vietos. Tokie kostiumai nėra brangūs, net jų paskirtis tokia pat kaip lietpalčių. Tik gerokai patogesni už lietpalčius ir dar kvėpuoja, taigi nesušlapsite ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.