Bazinė kaina 419,95 € −10% Kaina 377,96 €
Valo talpa 100m/0.33mm. Perdavimas 6.2:1. Svoris 175g. Valo susukimas 66cm. Stabdžio galia 5kg
Multiplikatorinė ritė, dar vadinama kastinginė ritė, gali būti žemo profilio (low profile) arba apvalaus profilio (round profile). Lietuvoje populiariausios yra žemo profilio multiplikatorinės ritės, kurios yra kompaktiškesnės formos už apvalaus profilio, galingesnes ir sunkesnes multiplikatorines rites.
Vienas iš neginčijamų multiplikatorinių ričių privalumų yra valo klojimas jo nesusukant. Tokiu būdu yra išvengiama tų situacijų, kai metant masalą pasigirsta nemalonus kilpų ir mazgo, bėgančio per žiedelius garsas. Su tokia problema labai dažnai susiduria tvičingautojai. Tvičinguojant be inercine rite, yra ne tik susukamas, tačiau ir netolygiai surinkinėjamas laisvas valas, taigi „barzdos“ pasitaiko gana dažnai. Kitas gana svarus multiplikatorinių ričių privalumas yra jų paprastesnė ir tuo pačiu tvirtesnė bei ilgaamžiškesnė konstrukcija. Dėl tos pačios priežasties, jos yra lengvesnės ir kainuoja sąlyginai mažiau negu tokio paties lygio be inercinė ritė. Gaudantys multiplikatoriais niekada neturės problemų su prastai besisukančiu valo vedikliu, nepilnu lankelio užsidarymu ar kūgio formos valo klojimu. Spiningavimo su guminukais gerbėjai, iš įrankio reikalaujantys maksimalaus jautrumo, taipogi nenusivils, kadangi žvejojant multiplikatoriumi geriau jaučiamas kontaktas su masalu. Laikant meškerę kontaktas yra ne tik su spiningo blanku bet ir tiesiogiai su valu, nes nykštys būna priglaustas prie būgnelio . Dėl tos pačios priežasties žvejojant inercine, t.y., multiplikatorine rite, lengviau ir paprasčiau masalą pataikyti į konkretų tašką. Metant masalo skriejimas sustabdomas paprasčiausiai prispaudžiant būgnelį. Tokį veiksmą staigiai ir laiku atlikti daug paprasčiau negu ranka užlenkinėti lankelį. Mėgėjai vertikaliai džigauti arba velkiauti su guminukais, stuksenant masalą į dugną, kuriems tenka pastoviai išleidinėti ir surinkinėti, taipogi turėtų pamėginti multiplikatoriaus suteikiamas galimybes.
Išvardijus tiek multiplikatorinės ritės privalumų, kyla klausimas, kodėl visgi didžioji dauguma tvičingauja vobleriais ar džigauja starkius su be inercinėmis ritėmis. Tam yra kelios priežastys. Visų pirma, vyrauja nuomonė, kad tik labai geri, per 300 eurų mūsuose kainuojantys multiplikatoriai geba toli mesti lengvesnius negu 15g masalus. Ši nuomonė nėra visiškai klaidinga, kadangi tikrai su pigiu multiplikatoriumi lengvus masalus toli neužmesi. Tačiau garsiausia multiplikatorinių ričių gamintoja Japonų kompanija Shimano, šiuo metu gamina SLX serijos rites, kurių kaina vos viršija 100eur ir tokia ritė puikiausiai susitvarko ir su mažu masalo svoriu. Šias ir kitas Shimano rites galite užsisakyti internetu arba įsigyti mūsų fizinėje parduotuvėje. Visgi kastinginės ritės negali pilnai pakeisti be inercinių ričių. Kuomet kalbame apie labai lengvus masalus, multiplikatorinių ričių naudojimas tampa problematiškas. Kuo lengvesni masalai ir plonesni valai, tuo beinercinės ritės turi daugiau privalumų. Taip yra ir dėl užmetimo nuotolio, ir dėl stabdžio darbo tolygumo. Beinercinės ritės stabdis yra gerokai jautresnis ir tolygesnis, bei padeda lengviau įveikti netikėtą laimiki žvejojant su labai plonais valais.