In line sistema

In Line Sistema Dugninei Žvejybai: Patarimai ir Technikos

Kas yra In Line Sistema

In-line sistema dugninei žvejybai atsirado žvejams sportininkams ieškant būdų pagauti kuo daugiau žuvies.. Pradžioje ją naudojo karpininkai, o laikui bėgant, žvejai pastebėjo, kad šis metodas ypač veiksmingas feeder ir  dugninėje žūklėje. Didėjant šios sistemos populiarumui, žvejyba su feederiu ar dugnine tapo  tapo efektyvesnė, todėl vis daugiau žvejų pasirenka in-line metodą.

In line  sistema dugninei žvejybai speciali sistemėlė leidžianti pagauti atsargesnes žuvis.  Tokios sistemėlės principas yra, kad ragaujant masalą žuvis nejaučia šėryklos svorio, o tik lenkia feederio galiuką ar, gaudant dugnine meškere, kelia aukštyn kibimo indikatorių. Tokią sistemėlę sutaro ant pagrindinio valo ar shockleaderio slankiojantis specialus segtukas arba atvadėlis, prie kurio kabinasi šeryklėlė. Gale valo ar shoklyderio (priklausomai ant ko maunate segtuką ar atvadėlį) rišamas sukutis. Prie to pačio sukušio kitos auselės tiesiog rišamas pavadėlis, kurio gale kabliukas.  Tokia sistema leidžia žuvims nejausti šeryklos svorio, nes tempiamas valas lengvai juda pro segtuko vidų ir nevelka paskui save šėryklos.  Segtukas be atvadėlio naudojamas, kuomet dugnas yra kietas ir nėra rizikos, kad šeryklėle prasmegs dumble ir valas sunkiai judės per dumble paskendusį segtuką. Tokiu atveju padeda atvadėlis, nes jis pagrindinį valą su segtuku atitolina per 5-10cm nuo šėryklos ir net šėryklai įsmigus į dumblą, valas lengvai judės pro segtuko vidų. 

Inline sistemėlės rūšys 

Kaip ir minėjome inline sistemėlės gali būti su atvadėliu ir be jo, tačiau tokias sistemas dažnai žvejai patobulina. Jei naudojate labai sunkią šeryklą yir plona pagrindinį valą yra tikimybė, kad gerai užsimojus šeryklėlė gali tiesiog nuplėšti valą. Tokiu atveju prieš segtuką dedamas papildomas amortizatorius. Geriausiai tam pasitarnauja tiesiog plūdės stabdžiai dar vadinami guminiais stopmazgiais. Taip pat inline sistemėlę galima patobulinti ir rišant prieš pavadėlį feeder gumą. Tai reikalinga, kuomet žvejojama stipri žuvis su plonu pavadėliu ir galingu kotu. Feedergum tiek kotui, tiek ritei, tiek ir valui padeda amortizuoti užkibusios žuvies smūgius. 

In line sistemos parduodamos ir paruoštos ir dalinai paruoštos ir tiesiog jas galima susirišti patiems. Sistema galimą įsigyti jau su prikabinta šėrykla ir pavadėliu su kabliuku. Galima pirkti be šeryklos ir ją pasirinkti patiems. Taip pat prekyboje yra tik pati sistema surištas ant shoklyderio, o kabliuką su pavadėliu ir šėrykla renkatės patys. 

Inline sistemėlė paruošimas. Žingsnis po žingsnio.

Teisingai sumontuoti in-line sistemą galima sekant šiuos žingsnius:

1. Pradėkite nuo pagrindinio valo. Užverkite segtuką arba atvadėlį ant valo taip, kad jis laisvai slankiotų.

2. Užmaukite ant valo guminį stopmazgį. Stopmazgį reik mauti valą sudrėkinus ir neskubant, kad stopmazgis nesuplyštų.

Be feeder gum:

3. Pririškite valo gale #6 -#10 dydžio suktuką arba suktuką su greita jungtimi, leidžiantį greitai keisti pavadėlius.

4. Prie kitos suktuko kilpelės pririškitę plono valo pavadėlį (70cm-1,2m) ilgio ir gale kabliuką. 

Su feeder gum:

3. Pririškite prie valo paruošta feeder gum.

4. Prie kito feedru gum galo (suktoko kilpos) pririškite plono valo pavadėlį (70cm-1,2m) ilgio ir gale kabliuką. 

Siekiant užtikrinti saugumą ir efektyvumą, itin svarbu stebėti, kad visi komponentai būtų tvirtai pritvirtinti ir be pažeidimų. Taip pat verta periodiškai tikrinti įrangą, ypač po kontakto su didelėmis žuvimis ar kelyje esančiais trukdžiais. Reguliariai prižiūrima ir teisingai sumontuota in-line sistema užtikrins geresnį žvejybos patyrimą bei padės sugauti daugiau žuvų.

Dažniausios Pradedančiųjų Klaidos ir Kaip Jų Išvengti

Naudojant in-line sistemą dugninei žvejybai, pradedantieji dažnai susiduria su įvairiomis klaidomis, kurios gali apsunkinti žvejybą ir sumažinti sugautų žuvų skaičių. Viena dažniausių klaidų yra per trumpas pavadėlis. Pavadėlis turi būti daug ilgesnis  nei naudojama plūdinei meškerei.  Esant labai geram kibimui pavadėlį galima trumpinti iki 50cm, tačiau dažniausiai pasiteisina apie 100vm ilgio pavadėlis.

Naudojamas per storas pavadėlis.  Kadangi apvadėlis yra gan ilgas naudokite jį kuo plonesnį. 0,10mm-0,14mm yra standartai žvejojant karšius, kuojas, plakius ir kitas smulkesnes žuvis. Storesni pavadėliai rišami kai yra tikimybė pagauti lyną ar sazaną. 

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį