Kelnės

Žvejybinės kelnės gali būti įvairios, pagamintos iš įvairių medžiagų ir turėti skirtingą paskirtį. Žieminių kelnių paskirtis yra apsaugoti žveją nuo šalčio ir sniego, membraninės kelnės žvejybai skirtos apsaugoti nuo vėjo ir lietaus. Lengvos vasarinės kelnės skirtos apsaugoti žveją nuo kaitrios saulės ir uv spindulių. Taip pat yra specialios kelnės su apsauga nuo uodų ar tiesiog laisvalaikio kelnės, kuomet per šalta žvejoti su šortais. Taip pat yra braidymo kelnės, skirtos braidžioti vandenyje.


Kelnės žvejybai žiemą

Žieminės kelnės dažniausiai turi išorinę membraną, kuri atsakinga už kritulių nepatekimą į vidų, bei prakaito išgarinimą į išorę. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad žieminės kelnės kvėpuotų, nes nekvėpuojančios šiltos kelnės nėra komfortiškos. Susikaupęs prakaitas sudrėkins apatinius rūbus ir nustojus aktyviai judėti, galite labai greitai sušalti. Žieminėms kelnėms, kaip ir kostiumams, jei juos naudosite tik minusinėje temperatūroje, nėra labai svarbu geras atsparumas vandeniui, kadangi žiemą stipriai nelyja, o ir storas rūbas, net ir šiek tiek perdrėkus membranai, dar ilgai pilnai nepraleis vandens iki apatinės aprangos. Taigi  8 000 ar 10 000 nepralaidumas vandeniui pilnai tarnaus gerą dešimtmetį, o ir 5000 nepralaidumas yra pakankamas su sąlyga, kad nesėsite su šiuo kostiumu ant platformos ar į valtį esant lietingam orui.  


Kitas labai svarbus aspektas yra rinktis aukštas kelnes, dar vadinamus puskombinezonius su petnešomis. Tai suteikia labai dag papildomos šilumos, o ir apsinuoginusi nugara retai kam į naudą. Jeigu esate nestandartinės figūros, tokias kelnes geriau pirkti ne internetu, o gyvai, nes puskombinezoniai stambesniems žvejams sunkiai sueina per pilvą ir svarbu pasirinkti tinkamą dydį.


Membraninės kelnės


Membraninės kelnės be pašiltinimo naudojamos visais trimis likusiais sezonais. Jų pagrindinė paskirtis -apsaugoti žveją nuo lietaus ir vėjo. Šiuo atveju nepralaidumas vandeniui jau yra labai svarbu. Ypač svarbu, jeigu žvejojate atsisėdę, pvz. spiningaujate iš valties ar fyderiaujate nuo kėdės ar platformos.  Pati silpniausia vieta yra kelnių užpakalis, nes jis trinasi į sėdynę ar suolą ir peršlampa trigubai rečiau negu vietos, ant kurių tiesiog lyja. Taip yra todėl, kad vandenį sulaiko ne tik membrana, bet ir vadinamas laminatas. Nuo gero impregnuoto laminato vandens lašai daugumoje atšoka ir vanduo tiesiog nesigeria į vidų, tačiau, jei atsisėsite, viskas bus kitaip. Drėgmė tiesiog per jėgą bus stumiama į membraną.  Jei pasirinktos kelnės neturi ant užpakalio rimto sustiprinimo, norint likti sausam reikia rinktis 20 000mm nepralaidumo kelnes. Tokia membrana apsaugos ir nuo per jėgą stumiamo vandens, tačiau tokios membranos kaina yra ganėtinai aukšta ir  dalis gamintojų  sprendžia problemą kelnių užpakalį sustiprindami papildomu membranos sluoksniu ar tiesiog visai nepralaidžia medžiaga, kuri neturi jokios membranos, o tiesiog pilnai izoliuoja vandenį. Ir tai, ko gero, yra geriausias sprendimas, nes drėgmė išgarinama per kitas vietas.


UV vasarinės kelnės

Vasarinės žvejybinės kelnės dažniausiai naudojamos apsaugai nuo saulės. Jos gali būti su UV apsauga, bet kelnėms ji nėra tiek būtina kaip marškinėliams. Dažniausiai tai tiesiog šviesios spalvos elastingos ir greitai džiūstančios kelnės. Jas būtina dėvėti, ypač jeigu žvejojate atsisėdę, nes sėdėdami su trumpais šortais galite kaip reikiant nusvilti kelius, apie tai nė nesusimąstydami.


Kelnės nuo uodų


Dabar jau yra gaminama speciali lengva vasarinė apranga, apsauganti nuo uodų įkandimų. Tai speciali, labai tanki, tampri ir tvirta sintetika, per kurią uodui labai sunku prakišti savo geluonį. Tokie drabužiai tikrai veikia, tačiau reikia pripažinti, jie tikrai prasčiau garina prakaitą. Taigi jie nėra labai tinkami aktyviam laisvalaikio praleidimui, jeigu daug judate. Tačiau sėsliai žūklei, kuomet puola uodai, tai labai vertinga apranga.

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį