Kaina 3,90 €
Balansyrai
Rikiuoti pagal:
Viskas apie balansyrus (švytuokles) jų rūšis ir pasirinkimą
Kas yra balansyrai ir kaip jie veikia?
Balansyrai, dar vadinami švytuoklėmis - tai dirbtiniai masalai poledinei žūklei. Pagrindinis jų principas remiasi jų forma ir uodegos sparneliu, leidžiančiu balansyrui judėti horizontalėje, skirtingai nuo tradicinių vertikalių blizgučių, kurios vilioja žuvį judėdamos vertikaliai. Tokia horizontaliai judanti blizgutė pasirodė dažnu atveju efektyvesnė už tradicines vertikalias blizges, nes aprėpia gerokai platesnį vandens plotą po ekete.
Dažniausiai balansyrui pagaminti naudojamos medžiagos, tokios kaip metalas ar plastikas, kurios užtikrina pakankamą svorį ir stabilumą, leidžia balansyrui laisvai judėti vandens stichijoje. Kuo toliau balansyras yra atitrauktas nuo meškerės - t.y. kuo giliau vandenyje jis nuleistas, tuo didesnė horizontalią trajektoriją jis apima, kas gerokai padidina tikimybę atkreipti žuvies dėmesį.
Taip pat svarbu paminėti, kad žvejybos sąlygos turi didelės įtakos balansyrų veiksmingumui. Balansyras yra gerokai veiksmingesnis stovinčiame, negu tekančiame vandenyje, taip pat balansyras efektyviausias yra vidutiniame gylyje. Labai sekliai ir labai giliai balansyro efektyvumas mažėja Tarkim 1m gylyje tai tikrai nėra pats efektyviausias masalas ir geriau naudoti vibus ar blizgutes, taip pat balansyras savo efektyvumą praranda ir didėjant gyliui. Nuo 6 metrų ir giliau šis masalas tampa vis mažiau efektyvus arba reikia rinktis jau gan didelius ir sunkius balansyrus, kurių viduržiemį ne visuomet žuvys pageidauja.
Kaip pasirinkti tinkamą balansyrą žvejybai?
Pasirinkti tinkamą balansyrą žvejybai yra svarbus žingsnis norint užtikrinti efektyvumą ir sėkmingą rezultatą. Pirmiausia, reikia atsižvelgti į žuvų rūšis, kurias planuojate gaudyti. Skirtingos žuvų rūšys reikalauja skirtingų balansyrų. Pavyzdžiui ešeriui efektyviausi yra 2-5cm balansyrai, tuo tarpu didesnės žuvys, kaip lydekos, gali būti patrauklesnės didesniems modeliams ir čia jau dominuoja 7-9cm švytuoklės. Starkis apskritai nėra didelis balansyro fanatikas ir juos geriau gaudyti arba didelėmis blizgėmis arba vibais.
Galiausiai, spalvų ir dydžio pasirinkimas taip pat gali turėti didelės reikšmės žuvų kibimui, todėl eksperimentavimas su įvairiais variantais padės atrasti optimaliausią kombinaciją. Lydekas geriausia pradėti gaudyti nuo ryškiaspalvių balansyrų, o ešeriai labiau domisi natūralesnėmis spalvomis.
Žvejybos technikos naudojant balansyrus
Balansyrą valdyti tikrai nesunku ir čia vienareikšmiškai visi sutaria, kad efektyviausias būdas yra "brėžti" aštuonetą. Timptelėjus balansyrą, jis daro ratą į viena pusę ir jam besugrįžtant į pradine padėti, reik timtelėti antrą kartą, tuomet jis darys kitą ratą judėjimo kryptimi ir nupieš aštuonetą... ir kartoti tą patį iš naujo. Taip pat galima pamėginti padaryti ir pauzes bei šiek tiek pavirpintį balansyrą. Retkarčiais suveikia ir tai.
Balansyrų istorija ir populiariausi prekiniai ženklai
Nenuostabu, kad pirmieji balansyrą sukūrė suomiu Rapala kompanija. Visgi Rapala tai seniausias ir didžiausias dirbtinių masalų žiemai gamintojas, o Suomijoje žiemos ilgos... Taip pat Europoje labai populiarūs yra Lucky John balansyrai. Jie pasistengė ne tik nukopijuoti Rapala Jigging Rap modelį, bet ir daug eksperimentavo su kitomis formomis ir jiems puikiai pasisekė. Ekonominėje klasėje lyderiauja Akara balansyrai. Jų kokybė tikrai nėra prasta ir jie puikiai vilioja žuvis, o žvilgtelėjus į kainą, norisi jų įsigyti dar daugiau. Visgi didelė spalvų gama yra privalumas, o ne trūkumas.