Žieminiai žvejybiniai kostiumai
Žieminiai žvejybiniai kostiumai yra privalomas poledinės žūklės entuziastų aksesuaras. Jei kitais metų sezonais, dar galima ieškoti kompromisų, tai žiemą visi iki vieno žvejoja su žieminiais kostiumais. Žieminį kostiumą standartiškai sudaro aukštos kombinezoninės kelnės ir striukė, būtinai su kapišonu. Žvejybiniai kostiumai žiemai būna su membrana ir be jos. Kostiumų be membranos kaina yra žemesnė už kvėpuojančio kostiumo kainą, tačiau retai kuris žvejys antrą kartą perka nekvėpuojantį kostiumą. Žvejojant ant ledo praktiškai neįmanoma pataikyti apsirengti taip, kad neprakaituotum arba nešaltum. Judant link žvejybos vietos, gręžiant eketes kūno išskiriamos šilumos perteklius yra neišvengiamas procesas šiltai apsirengus, todėl kostiumas privalo kvėpuoti, jei norite jausti komfortiškai. Renkantis klasikinį žieminį kostiumą, labiau reikia kreipti dėmesį ne į vandens nepralaidumą, o būtent į kvėpavimą. Tarkim, 3000 kvėpavimas jau yra riba ir geriau ieškoti bent jau 5000 ir daugiau. Nepralaidumas vandeniui nėra taip svarbu, nes žiemos metu krituliai nebūna intensyvūs ir pilnai pakanka 5000-8000 rodiklio, nebent planuojate su tuo pačiu kostiumu sėsliai žvejoti rudenį. Tuomet jau reikia pasirūpinti, kad būtų bent 10 000 nepralaidumas vandeniui.
Žvejybiniai kostiumai žiemai Lietuvoje anksčiau buvo labai populiarūs tiesiog stori. Kuo storesnis kostiumas, tuo jis šiltesnis, ir visi laimingi. Tačiau laikai keičiasi, ir žvejai dabar jau ieško ne tik šilumos, tačiau ir komforto. O su 6kg sveriančiu kostiumu komforto bus mažai. Mūsų žiemos irgi nebėra tokios šaltos ir prie -15 laipsnių temperatūros ne kiekvienais metais pavyksta pažvejoti.
Šiuolaikiniai žvejybiniai kostiumai žiemai
Šiuolaikiniai žieminiai kostiumai yra gaminami taip, kad šilumą laikytų ne labai storas medžiagos sluoksnis, kaip klasikiniame kostiume, o medžiagos kokybė ir kostiumo dizaino akcentai. Kalbant apie medžiagas, tai kuo geresnės išorinės membranos charakteristikos, tuo bus šilčiau. Geras vandens laikymas (20 000) padeda pasisaugoti ir nuo vėjo žvarbumo bei žemų temperatūrų, o aukštas kvėpavimo rodiklis (10 000) padeda greitai garinti prakaitą ir nesudrėkti apatinių rūbų, nuo ko atvėsus darosi tikrai šalta. Membranai geriausiai talkina tinkamas pašiltinamasis sluoksnis. Šioje vietoje lyderis yra sintetinė Primaloft vata, kuri savyje ilgai nesulaiko nei vienos vandens molekulės ir turi labai aukštas izoliacines savybes. Tuo pačiu Primaloft pašiltinimas yra lengvas ir minkštas, nevaržo judesių ir padeda mažiau vargti judant. Pas mus internetu ar gyvai galite įsigyti tiek klasikinių (NOrfin), tiek ir modernių žieminių kostiumų (FHM).
Ir nepamirškite, kad termo rūbai yra būtinas aksesuaras po žieminiais kostiumais.